ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 9344181
*
nr 934 4181
Pigtittare
höjd: 53, längd: 57
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:49:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/1 18:15:35
1
200 kr
12/1 18:38:16
2
250 kr
12/1 18:42:49
3
300 kr
12/1 18:44:01
2
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
5177 Bricka
Försilvrad. Lars Holmström (1894-1959), Sverige. A..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:21
-
6003 Jardiniere
Valnöt. Längd: 34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:53
-
5250 Masker
3 st, Afrikana. Höjd: 22-30 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:27
-
5256 Sameknivar
2 st, Signerade Längd: 23-24 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:58
*
Pigtittare
Läs mer om e-auktion
nr 934 4181
Pigtittare
höjd: 53, längd: 57
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/1 18:15:35 | 1 | 200 kr |
12/1 18:38:16 | 2 | 250 kr |
12/1 18:42:49 | 3 | 300 kr |
12/1 18:44:01 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
5177 Bricka
Försilvrad. Lars Holmström (1894-1959), Sverige. A..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:21 -
6003 Jardiniere
Valnöt. Längd: 34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:53 -
5250 Masker
3 st, Afrikana. Höjd: 22-30 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:27
-
5256 Sameknivar
2 st, Signerade Längd: 23-24 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:58